niedziela, 17 października 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Projekt dofinansowany przez Fundację mBank w ramach Programu mPotęga - IV edycja.

 

Projekt "Stacja meteorologiczna w oparciu o Raspberry Pi - matematyka i komputer jako narzędzia obróbki "danych. realizowany przez zespół uczniów: Gabriela Merklinger, Martyna Zapała, Jakub Czech, Jakub Kaciczak, Mateusz Giza, Maciej Smreczak pod kierunkiem p. Mariana Talara.

Na tej stronie będą zamieszczane analizy zmian mierzonych przez stację wielkości, takie jak średnie dobowe temperatury, maksymalne wartości stężeń pyłów, informacje o normach i poziomach informowania i alarmowania o smogu i.t.p. Tutaj także znajdziesz odnośniki do stron, gdzie na żywo są pokazane mierzone wartości temperatur, ciśnienia, wilgotności i stężeń pyłów w powietrzu.

Dane pogodowe na żywo

UWAGA! Takie parametry jak temperatura i wilgotność mierzone przez stację w dniach 2, 3 i 4 grudnia mogą nie odpowiadać rzeczywistym warunkom na zewnątrz z uwagi na prace termomodernizacyjne. Stacja wraz z całą ścianą zostały przykryte folią zabezpieczającą, a pod folią pracownicy włączają ogrzewanie :) i wskazania przyrządów nie odpowiadają prawdziwej temperaturze i wilgotności. Obecność folii ma niewielki wpływ na pozostałe mierzone wielkości.

Dane o stężeniu pyłu w powietrzu na żywo w Niedźwiedziu.

Pojawił się drugi czujnik LookO2 w Gminie Niedźwiedź - KONINKI. Czujnik w Koninkach pojawił się w marcu 2018 r. (po raz pierwszy zobaczyłem go na mapie 11 marca). Tutaj można zobaczyć dane z niego i porównać z danymi w Niedźwiedziu.
 

Raporty dla Niedźwiedzia w okolicach szkoły ze stanu jakości powietrza z ostatniej doby. Informacje o normach w Polsce, Europie i na świecie. Aby przejść do raportów kliknij w obrazek z lewej strony lub w poniższy link.

 

Dane do pobrania:

plik z temperaturami stycznia 2018

Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio