środa, 20 listopada 2019

  

Szkoła Podstawowa

im. Władysława Orkana

w Niedźwiedziu

 



 
Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Lektury obowiązkowe SP

 

Wykaz lektur

 

 

w nowej podstawie programowej szkoła podstawowa

 

- edukacja wczesnoszkolna

 

Klasa I

 

1.    Andersen Hans Christian : (Baśnie do wyboru);

 

2.    Tuwim Julian: Wiersze dla dzieci

 

3.    Brzechwa Jan: Brzechwa dzieciom

 

4.    Lindgren Astrid: Dzieci z Bullerbyn

 

5.    Porazińska Janina: Pamiętnik Czarnego Noska

 

6.    Wawiłow Danuta: Najpiękniejsze wiersze

 

7.    Wierzbicki Łukasz: Dziadek i niedźwiadek

 

Klasa II

 

1.    Andersen Hans Christian : (Baśnie do wyboru);

 

2.    Tuwim Julian: Wiersze dla dzieci

 

3.    Bednarek Justyna: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

 

(czterech prawych i sześciu lewych)

 

4.    Jaworczakowa Mira: Oto jest Kasia

 

5.    Lofting Hugh: Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Klasa III

 

 

 

1.    Andersen Hans Christian: (Baśnie do wyboru);

 

 

 

2.    Tuwim Julian: Wiersze dla dzieci

 

 

 

3.    Centkiewiczowie Alina i Czesław: Zaczarowana zagroda

 

 

 

4.    Krüger Maria: Karolcia

 

 

 

5.    Lindgren Astrid: Dzieci z Bullerbyn

 

 

 

6.    Pisarski Roman: O psie, który jeździł koleją

 

 

 

7.    Papuzińska Joanna: Asiunia

 LEKTURY SZKOLNE

 
KLASA 4
  1. BRZECHWA J.: AKADEMIA PANA KLEKSA
  2. SEMPE, GOŚCINNY: MIKOŁAJEK  I INNE CHŁOPAKI
  3. LAGERLOF S.: CUDOWNA PODRÓŻ
  4. MALESZKA A.: MAGICZNE DRZEWO: CZERWONE KRZESŁO
  5. CHRISTA J.: KAJKO I KOKOSZ: SZKOŁA LATANIA
 
KLASA 5
  1. BURNET F.E.: TAJEMNICZY OGRÓD
  2. MOLNAR F.: CHŁOPCY Z PLACU BRONI
  3. MONTGOMERY L.M.: ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
  4. LEWIS C.S..: OPOWIEŚCI Z NARNII: LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA
  5. SIENKIEWICZ H.: JANKO MUZYKANT
 
KLASA 6
  1. SIENKIEWICZ H.: W PUSTYNI I W PUSZCZY
  2. PRUS B.: KATARYNKA
  3. LEM S.: BAJKI ROBOTÓW
  4. MAKUSZYŃSKI K.: SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY
  5. KOSIK R.: FELIX, NET I NIKA
  6. TOLKIEN J.R.R.: HOBBIT: CZYLI TAM I Z POWROTEM
  7. SZKLARSKI A.: TOMEK W KRAINIE KANGURÓW
 
KLASA 7
  1. DICKENS CH.: OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
  2. FREDRO A.: ZEMSTA
  3. MICKIEWICZ A.: II CZĘŚĆ DZIADÓW
  4. SŁOWACKI J.: BALLADYNA
  5. HEMINGWAY E.: STARY CZŁOWIEK I MORZE
  6. SIENKIEWICZ H.: KRZYŻACY
  7. SIENKIEWICZ H.: LATARNIK
 
KLASA 8
  1. KAMIŃSKI A.: KAMIENIE NA SZANIEC
  2. SAINT - EXUPERY A.: MAŁY KSIĄŻĘ
  3. SIENKIEWICZ H.: QUO VADIS
  4. ŻEROMSKI S.: SYZYFOWE PRACE
  5. KLEINBAUM N.H.: STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW
  6. SCHMITT E.-E.: OSKAR I PANI RÓŻA
  7. MICKIEWICZ A.: PAN TADEUSZ

 

Licznik odwiedzin

Liczniki

Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
Maciuś
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Program "MIśki"
Program "MIśki"
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio