czwartek, 6 maja 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2020-06-30
Drodzy uczniowie. Mam nadzieję, że podczas tych wakacji, które właśnie się rozpoczęły, przeżyjecie wiele pięknych chwil. Za dwa miesiące spotkamy się, by powitać nowy rok szkolny, a także po to, by zastanowić się, w jaki sposób w niego wkroczyć.

Bardzo liczę na wasz entuzjazm, zapał, podejmowanie wyzwań. Pragnęłabym byście  korzystali  w naszej szkole  z wszelkich możliwości, nie bali się rozwijać swych umiejętności, pasji, zamiłowań, talentów. To, jakimi ludźmi staniecie się w przyszłości, zależy nie tylko od nas – rodziców i nauczycieli, ale głównie właśnie od waszego dążenia do samorozwoju i pracy nad sobą.

Prośbę o zaangażowanie kieruję nie tylko do uczniów, także do grona pedagogicznego i wszystkich pracowników naszej szkoły oraz do rodziców. Mili Państwo. Drogie koleżanki, koledzy. Wasz udział w życiu szkoły, jak doskonale wiecie, jest niezmiernie ważny, po prostu nieoceniony. Jestem przekonana, że wspólnie, razem sprawimy, by to miejsce stawało się przyjazne, twórcze, poszerzające horyzonty, wspomagające rozwój.
I jestem przekonana, że właśnie nasza  szkoła może być miejscem, w której wiele dzieje się nie tylko na lekcjach. Drodzy Państwo! Pomagajmy młodym ludziom budować fundamenty pod ich przyszłe życie. Dajmy sobie wzajemnie po prostu to, co w nas wszystkich najlepsze.

Jako nowy dyrektor szkoły także założyłam sobie swoje cele. Dotyczą one oczywiście tej placówki i nas wszystkich. A mają związek z solidnymi, udzielonymi sobie odpowiedziami na kluczowe pytania:, Jakie mocne strony szkoły trzeba podtrzymywać?, Jaką szkołę warto tworzyć?, Jak szkoła powinna dostosowywać się do oczekiwań naszego środowiska?, I jaka powinna być szkoła XXI wieku? Może, kiedy spotkamy się pod koniec roku szkolnego, przekażemy sobie wzajemnie, na ile spełniły się nasze postanowienia?

Stare ludowe przysłowie mówi, że człowiek uczy się przez całe życie. Jesteśmy - tu i teraz - właśnie po to, aby się uczyć, was uczyć, prowadzić, a także wspierać, służyć radą, pomocą.I zapewniam was, że taka właśnie wspólna praca nie pójdzie na marne, a w przyszłości jej owoce zaskoczą nas wielokrotnie.

Beata Sułkowska

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio