poniedziałek, 20 stycznia 2020

  

Szkoła Podstawowa

im. Władysława Orkana

w Niedźwiedziu

  
Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2018-11-16
Po raz trzeci nasi uczniowie Szkoły Podstawowa im. Władysława Orkana w Niedźwiedziu wraz z nauczycielami promowali zasady bezpieczeństwa na drodze.

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam.
Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

[Benjamin Franklin]

Celem konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Oraz wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Celem nadrzędnym było uświadomienie, że warto korzystać z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują. Ponadto zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

W czasie trwania akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” naszej placówce przeprowadzono następujące działania związane z bezpieczeństwem:

Promowanie noszenia odblasków  przez starszych kolegów w szkole.

Uczniowie klas starszych podczas zajęć technicznych edukowali młodszych kolegów - pokazywali i  przestawiali im sytuacje prawidłowego zachowania na drodze oraz podkreśli, że należy nosić odblaski aby być bezpiecznym i widocznym na drodze.

Kierowco jesteśmy widoczni podczas wyjść poza szkołą i  na wycieczkach szkolnych

W czasie trwania w naszej placówce różnych działań poza obszarem szkoły mogliśmy dzięki noszeniu  chust odblaskowych być widocznymi  na wycieczkach szkolnych wyjazdowych oraz pieszych wyjściach. Między innymi: VIII Światowym  Dniu Tabliczki Mnożenia Uczniowie stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Zarówno uczniowie jak i dorośli w tym dniu mieli okazję w formie zabawowej i w przyjemny oraz niecodzienny sposób przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia na terenie szkoły i poza nią. Pamiętaliśmy o tym aby być widocznymi na drodze i innym o tym przypominaliśmy poprzez przekazywanie odblasków spotkanym uczestnikom.

Akcja Sprzątania Świata - "Sprzątanie świata – Polska = razem możemy więcej" uczniowie klas IV-VI założyli odblaski i pod opieką nauczycieli, wychowawców zebrali odpady na terenie naszej gminy ,,Zbieramy – sprzątamy - nie śmiecimy”. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Organizowanie przez uczniów akcji promujących bezpieczeństwo pieszych skierowanych do Seniorów i innych uczestników ruchu drogowego.

18 października 2018r. ulicami naszej gminy uczniowie wraz z opiekunem przeprowadzili wywiady z mieszkańcami na temat noszenia odblasków. Jednocześnie rozdali taśmy odblaskowe, aby seniorzy i inni byli widoczni na naszych drogach i zwracali uwagę na noszenie elementów odblaskowych na co dzień. Aby dbali o swoje bezpieczeństwo. Akcja ta cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nagrano filmik - https://youtu.be/dhGuQoe6fd0

Konkurs na gazetkę ścienną  „Odblaskowa Szkoła”

Miał on na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa szkolnego, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego. Uświadomienie, że warto korzystać z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują. Uczniowie klas I-III i IV-VIII otrzymali w nagrodę gadżety odblaskowe ufundowane przez Oddział PZU w Mszanie Dolnej i Sklep Silla Bis w Niedźwiedziu.

W trakcie trwania akcji przeprowadzono ogólnoszkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. dla klas I-III i IV-VI. „Jestem widoczny na drodze  – Odblaskowa szkoła”

Prace mogły być wykonane dowolną techniką w formacie A3 i większym. Z prac konkursowych została zorganizowana  wystawa na holu szkolnym. Mogli ją oglądać wszyscy przybywający do naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego wręczono pamiątkowe dyplomy
 i upominki. ufundowane przez Dyrekcję naszej placówki i Sklep Silla Bis w Niedźwiedziu

W klasach I-III

I miejsce Martyna Domagała

II miejsce Natalia Mysza

II miejsce Maja Szwaja

III miejsce Karol Mysza i Dziuba Aleksandra      

 

W klasach IV - VIII

I miejsce Magdalena Krzan       

II miejsce Krystian Haras

III miejsce Aleksandra Cichorz

Wyróżnienie: Piotr Kościelniak

W szkole podczas trwania akcji „Odblaskowa Szkoła” został zorganizowany Konkurs BRD skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Podczas, którego uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad i przepisów dotyczących poruszania się po drodze i prawidłowej postawie
w czasie wypadków. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez SKLEP SILLA BIS.

Spotkanie z policjantami –„Bezpieczna droga do szkoły”

W dniu 20 września 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policją dla klas I-IV. Przeprowadzili oni prelekcję na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i z szkoły. To spotkanie przyczyniło się do realizacji planów i zamierzeń wychowawczo – dydaktycznych w naszej placówce. Na lekcjach wychowawczych – przeprowadzono pogawędki na temat bezpieczeństwa na drodze i noszeniu odblasków. Zaprojektowano odblaski.

Organizacja zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań związanych  z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie wykonali plakaty, które ozdabiały hol szkolny oraz promowały noszenie odblasków.

Udział uczniów w ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szkoła nasza organizuje  Gminy Turniej BRD w tegorocznych eliminacjach zajęliśmy po raz kolejny pierwsze miejsce co pozwoliło nam uczestniczyć w etapie powiatowym dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Tam zajęliśmy 5.

Akcja „Odblaski dziecko bezpieczne na drodze”. PZU ogólnopolska kampania społeczna.

W naszej szkole 13 września  2018r. przeprowadzona została „Akcja Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze” miała  na celu edukowanie w zakresie bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych, lecz także ich rodziców oraz nauczycieli. Serdecznie dziękujemy PZU za otrzymane odblaski. Dzięki tej akcji nasze dzieci klas I – III zostały zaopatrzone
 w odblaski.

Dziękuję za zaangażowanie uczniów oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali w/w działania.

Podziękowanie składamy również na ręce Dyrekcji naszej szkoły, PZU Mszana Dolna oraz Sklepu SILLA BIS za ufundowanie nagród dla naszych uczniów.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2506731426005442&id=224325427579398

https://youtu.be/dhGuQoe6fd0


 

Koordynator konkursu:  mgr inż. Joanna Cichańska

« powrót
Archiwum:         
Licznik odwiedzin

Liczniki

Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
Maciuś
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Program "MIśki"
Program "MIśki"
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio