czwartek, 6 maja 2021
Motto Szkoły

 "Przy wyborze drogi swej, swego zawodu - idź za wskazaniem głosu wewnętrznego.

  Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł.

 Ale przede wszystkim: miej charakter!."

 Władysław Orkan

 

Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2018-09-28
Po raz trzeci dnia 28 września 2018 r Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu, otrzymując licencję przeprowadziła w szkole i na terenie gminy Niedźwiedź akcję VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W ramach akcji uczniowie tworzyli specjalne Komisje i Patrole Egzaminacyjne i przepytywali starszych kolegów, osoby dorosłe z tabliczki mnożenia.  Akcję tę popiera również Kuratorium Oświaty. Głównym pomysłodawcą tej międzynarodowej akcji VIII ŚDTM jest pan Mateusz Grabowski.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Należy dodać, iż dzięki tabliczce mnożenia rozwijamy swoją pamięć i logiczne myślenie. Następuje  zwiększenie wiary uczniów we własne możliwości na lekcjach matematyki oraz integrację na polu uczeń - rodzic – nauczyciel, czy też dziecko-dorosły. Dlatego, też nie zabrakło emocji podczas przepytywania przechodniów , mieszkańców gminy Niedźwiedź przez uczniów-Patroli Egzaminacyjnych W tę akcję aktywnie zaangażowali się uczniowie klasy IV-VIII pod opieką koordynatorów lokalnych –nauczycieli matematyki p. Doroty i p. Agaty

Akcja ŚDTM była wielkim szkolnym wydarzeniem. W naszej szkole akcję poprzedzał tygodniowy okres przygotowań i powtórek z tabliczki mnożenia. Na zajęciach rozwijających, dydaktyczno-wyrównawczych uczniowie wykonywali plakaty, matematyczne gazetki oraz tworzyli wierszyki, rymowanki, rebusy związane z tabliczką mnożenia.

Najpierw odbyły się przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur”, „Matematyczne spacery”  oraz Gry i zabawy z ,,Kartami Grabowskiego”. W dniu 28 września, odbył się apel, na którym nie zabrakło wierszy, rymowanek i piosenek związanych z tabliczką mnożenia, a oczywiście głównym punktem było sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów . Egzamin z tabliczki mnożenia polegał na wyciągnięciu losu z 5 przykładami , jeśli losujący podał poprawne odpowiedzi wówczas zdobywał tytuł ,,MT Ekspert” i otrzymywał imienny certyfikat o pomyślnym zdaniu egzaminu. Nauczyciele matematyki tę edukacyjną akcję przeprowadzili zarówno w szkole jak i wśród społeczności lokalnej na terenie gminy Niedźwiedź. Odwiedziliśmy Urząd Gminy, GOPS, Ośrodek Zdrowia, sklep ,,Sillę”, sklep,, Niedźwiedek” Kwiaciarnię oraz Gminną Bibliotekę. Uczniowie stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. W akcji uczestniczyło 196 uczniów, 78 młodzieży i 54 dorosłych. Zarówno uczniowie jak i dorośli w tym dniu mieli okazję w formie zabawowej i w przyjemny oraz niecodzienny sposób przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia na terenie szkoły i poza nią.

"Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile w nim matematyki" I. Kant

Była to miła i pożyteczna zabawa z tabliczką mnożenia, dzięki której zdobyliśmy nowe niezapomniane przeżycia i doświadczenie.

Dziękujemy wszystkim turystom, mieszkańcom, rodzicom, nauczycielom, uczniom, którzy aktywnie i z wielkim zaangażowaniem  przyczynili się do przeprowadzenia tegorocznej VIII edycji ŚDTM.

 Uczniowie klas VI i VIII wraz z wychowawcami panią Agatą W.
oraz panią Dorotą L.-S.

 

 

« powrót
Archiwum:         
Facebook Szkoły
Facebook Szkoły
Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio