poniedziałek, 20 stycznia 2020

  

Szkoła Podstawowa

im. Władysława Orkana

w Niedźwiedziu

  
Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2014-12-12
Od września 2014 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie finansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS+, akcja KA2 - Partnerstwo strategiczne o nazwie MUST co jest akronimem nazwy angielskiej Maths Understanding Using Science and Technology. W tłumaczeniu na język polski - Rozumienie matematyki poprzez zastosowanie nauk przyrodniczych i technologii komputerowych.

p. Bogusława Gniecka i p. Marian Talar na spotkaniu inicjującym projekt MUST w Benidorm, Hiszpania w dniu 22 listopada 2014

Projekt ten realizuje 6 partnerów z różnych krajów: Hiszpanii, Słowenii, Rumunii i Polski. Wszyscy partnerzy są to szkoły lub instytucje związane z edukacją. Koordynatorem i autorem pomysłu jest szkoła IES Mediterrania z Benidorm w Hiszpanii. Z Hiszpanii jest poza tym jeszcze dwóch partnerów i po jednym z pozostałych krajów. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego narzędzia dydaktycznego, którym będzie kurs internetowy z matematyki i fizyki, którzy stworzą nauczyciele ze szkół partnerskich. Kurs będzie zorganizowany na platformie Moodle i będzie oferowany dla uczniów szkół gimnazjalnych w 5 językach: angielskim, hiszpańskim, polskim, słoweńskim i rumuńskim.

Czas realizacji projektu przewidziany jest na 2 lata, w którym to czasie kurs będzie tworzony, tłumaczony na języki narodowe partnerów, rozpowszechniany wśród nauczycieli, testowany przez nauczycieli i uczniów i wreszcie udostępniony jako MOOC, czyli masowy otwarty kurs online dla uczniów w dowolnym kraju na świecie. Obecnie różnego rodzaju MOOC-i są bardzo rozpowszechnioną formą uczenia się na całym świecie. Niestety nie w Polsce. Nasz udział w tym projekcie, pomoże choć troszeczkę przybliżyć nas do nowoczesnych środków stosowanych w edukacji.
Nasza szkoła ma możliwość brania udziału w tym projekcie dzięki wcześniejszej realizacji innego indywidualnego  projektu, realizowanego przez Marian Talara w ramach programu COMENIUS – LLP (Uczenie się przez całe życie) w roku 2013. Był to udział w szkoleniu organizowanym przez IES Mediterrania w Benidorm, którego celem było poznanie metod tworzenia kursów matematycznych i fizycznych w MOODLu. Warsztaty te były również całkowicie sfinansowane przez Komisję Europejską.
Przykład ten wskazuje, jak ważny jest udział w tego typu projektach. Pozwala to na rozbudowanie całej sieci kontaktów ponadnarodowych, które z kolei umożliwiają w dłuższej perspektywie rozwój kadry szkolnej, a więc i podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez uczestnictwo w ciekawych projektach edukacyjnych. Przez dłuższy czas obszar ten był mocno zaniedbywany. Mamy nadzieję, że udział szkoły w tych projektach doda naszej pracy więcej „paliwa” i uczyni naszą pracę dla dzieci jeszcze ciekawszą zarówno dla samych nauczycieli jak i przede wszystkim dla naszych uczniów.
Adres projektu MUST w Internecie: http://mustpro.eu
autor:  Marian Talar
 
« powrót
Archiwum:         
Licznik odwiedzin

Liczniki

Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
Maciuś
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Program "MIśki"
Program "MIśki"
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio